animaceanimaceanimaceanimace
PLZEŇSKÁ OBLAST ČESKÉ JEZDECKÉ FEDERACE
Drobečková navigace

ÚVOD > AKTUALITY > MEZNÍK V DREZURNÍM JEŽDĚNÍ ZÁPADOČESKÉ OBLASTI

MEZNÍK V DREZURNÍM JEŽDĚNÍ ZÁPADOČESKÉ OBLASTITEREZA ČECHUROVÁ A ELFEN PRINZ NA MISTROVSTVÍ EVROPY

Mistrovství Evropy juniorů, mladých jezdců a poprvé také dětí se konalo v termínu 1. - 5. 7. 2015 v jižní Francii u města Vidauban. Na české účastníky čekala dlouhá cesta, která kvůli současné situaci na hranicích Itálie s Francií vedla delší trasou přes Německo a Francii a měřila téměř 1.400 km.  Kamión s koňmi byl na cestě přes dvacet hodin a po celou dobu byla u koní přítomna veterinářka.

Hostitelkou šampionátu byla paní Bernadette Brune, sama aktivní drezurní jezdkyně, která závody uspořádala ve svém moderním jezdeckém centru s minimální podporou sponzorů. Turnaj pro ni byl velmi emotivní, neboť se rozhodla, že toto bude poslední jezdeckou akcí, kterou sama pořádá, a dále se bude více soustředit na vlastní drezurní kariéru. Do Francie se sjelo 31 dětí, 70 juniorů a 67 mladých jezdců z 26 zemí. V úterý 30. 6. proběhl zahajovací trénink, při kterém měly všechny dvojice možnost se seznámit s oběma závodními obdélníky. Následovala veterinární přejímka, kterou úspěšně prošli všichni koně. Večer se při oficiálním zahajovacím ceremoniálu představily kompletní týmy jednotlivých zemí, které přivítala pořadatelka osobně a připomněla, že všichni jsou již vítězi tím, že se na šampionát kvalifikovali. Bernadette převzala evropskou vlajku, která byla na závodiště dopravena helikoptérou a jejímž pověšením bylo Mistrovství oficiálně zahájeno.

Závody byly pořadateli velmi kvalitně zajištěny a postaráno bylo o i zábavu jezdců a jejich týmů. Večírku s názvem Bílá noc, kde bylo povinné bílé oblečení, se účastnilo 700 hostů, podávalo se nejen tradiční francouzské menu, ale samozřejmě i místní víno. Jedinou vadou na kráse celých závodů bylo extrémně teplé počasí, kdy se teploty šplhaly až ke 40 stupňům. FEI bohužel nevyhověla žádosti některých ekip startovat jen v ranních a poté až ve večerních hodinách za umělého osvětlení, protože by neměli všichni jezdci stejné světelné podmínky. Během závodů tak bohužel v některých případech zasahovali veterináři i lékařská služba.

Historicky první zástupkyně České republiky se na toto Mistrovství probojovala zástupkyně Západočeské oblasti juniorka Tereza Čechurová s devítiletým koněm Elfen Prinz (SK Viktoria Tic). Pro Terezu i jejího koně byl start na ME teprve druhou mezinárodní zkušeností, když se jim hned při prvním zahraničním startu na CDI**** (před 3 týdny) v rakouském Achleitenu podařilo splnit podmínky pro start právě na ME. V mistrovské aréně se před publikem poprvé představili hned ve středu ráno, kdy za svůj velmi pěkný výkon získali od rozhodčích 63,459 % a v individuálním hodnocení obsadili 61. příčku. V druhé úloze se dvojici podařilo v pátek získat 60,579 % a obsadili 65. příčku. 

České jezdkyně s pořadatelkou Bernadette BrunÚnava veliká, radost ještě většíTereza Čechurová startuje na ME

Foto 1: České jezdkyně s pořadatelkou Bernadette Brun

Foto 2: Únava veliká, radost ještě větší

Foto 3: Tereza Čechurová startuje na ME


Menu

FORMULÁŘE

Formulář pro kvalifikaci na MČR 2024 ZDE

DROBNÁ UPOZORNĚNÍ

 Navštivte web ČJF
sekce Plzeňská oblast

ZZVJ TERMÍNY 2024

----- -----
----- -----
----- -----
----- -----
----- -----
----- -----
   
Více info ZDE
 

PODPORA Z PROSTŘEDKŮ PO

Podpora z prostředků Plzeňské oblasti pro rok 2024

Příspěvky PO 2024 ke stažení

REKLAMA NA TOMTO WEBU

Plzeňská oblast nabízí inzertní prostor na tomto webu. Výtěžek z těchto prostředků je určen na podporu dětí a mládeže v Plzeňské oblasti. Stáhněte si podmínky pro reklamu na tomto webu.
 
Klikněte pro více informací
Reklama na webu PO.pdf

POZVÁNKY, AKCE, TIPY

Organizujete v naší oblasti nějakou zajímavou jezdeckou akci pod hlavičkou ČJF? Pak nám pošlete pozvánku nebo článek (fotografie), rádi vše zajímavé o akcích kolem koní v naší oblasti zveřejníme.
 
palecek.jan@tiscali.cz
admin

SPOLUPRACUJEME

Patricie Mazuchová, Photography
 
http://pm-foto.webnode.cz/

 FACEBOOK

 Facebook_New_Logo_(2015).svg.png

KALENDÁŘ PO ČJF - 2024

Oficiální kalendář závodů naleznete v systému JIS. Odkaz níže.

Oficiální kalendář ČJF (JIS)

PLZEŇSKÁ JUMP TOUR 2024

Seriál je společným projektem ČJF a pořadatelů závodů v Plzeňské oblasti ČJF. Cílem tohoto seriálu kvalifikačních kol a jednoho finále je zvýšení atraktivity parkurového ježdění v rámci Plzeňské oblasti ČJF. Dále jen PJT.
PJT 2024
archiv  2023 2022 2021 2020
2019 2018 2017 2016
2015 2014 2013 2012

PLZEŇSKÁ DRESSAGE TOUR 2023

Seriál je společným projektem ČJF a pořadatelů drezurních závodů v Plzeňské oblasti České jezdecké federace. Cílem tohoto seriálu kvalifikačních kol a jednoho finále je zvýšení atraktivity drezurního ježdění v rámci Plzeňské oblasti ČJF.
PDT 2023
archiv  2022 2021 2020 2019
  2018 2017 2016 2015
  2014      

KLATOVSKÝ POHÁR ARCHIV

Klatovský pohár pořádá JK Klatovy Luby. Je určen pro děti, juniory a mladé jezdce Plzeňské jezdecké oblasti. Do poháru budou zahrnuty výsledky ze všech jezdeckých skokových závodů, pořádaných TJ JK Klatovy Luby. Tyto závody budou pořádány na pískovém kolbišti v Klatovech.
archiv  2021 2020 2019 2018
2017 2016 2015 2014
2013 2012    
Stránka České Jezdecké Federace, Plzeňské oblasti. Informace o pořádání jezdeckých akcí, závodů, hobby závodů.